توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

Smart CTA چیست؟

۳۰ آذر ۱۳۹۲

در مطالب قبلی وبلاگ در مورد درخواست انجام فعالیت یا همان CTA که مخفف عبارت Call to Action است مطالبی نوشته شده است. در این مطلب شما را با CTA هوشمند آشنا می کنم که امیدوارم این مطلب برای شما مفید فایده واقع شود.

برای آن دسته از کاربرانی که با CTA آشنایی ندارند عرض می کنم که CTA عبارت است از هر بنر ، لینک ، متن و … که کاربران را به انجام کاری در وب سایت تشویق می کند خواه کاربر به دانلود نسخه آزمایشی نرم افزاری تشویق شود و یا ترغیب شود فرمی را پر کند و مثال هایی از این دست همگی به تعریف CTA کمک می کنند. اما CTA هوشمند چیست؟ این نوع از CTA نوعی است که به کاربران مرتبط نمایش داده می شود. یک مثال برای شما می زنم تا این مطلب را کامل متوجه شوید.

فرض کنید فردی در گوگل کلید واژه ای مانند “قیمت گوشی تلفن همراه” را جستجو می کند و وارد وب سایتی می شود. برای اینکه این کاربر را به مشتری بالقوه تبدیل کنید شما نیاز به CTA ای دارید تا مرتبط به وی باشد اما اگر مثلا در صفحه ای که کاربر وارد وب سایت می شود بنری قرار گرفته باشد که تبلیغ لپ تاپ باشد به احتمال زیاد کاربر هیچ انگیزه ای برای کلیک بر روی این بنر پیدا نمی کند و بنابراین هیچ تبدیلی صورت نمی گیرد. یک مثال دیگر این است که بنرهای متفاوتی بر مبنای نوع کاربر به وی نمایش داده می شود. مثلا کاربری که برای اولین دفعه به وب سایت وارد می شود بنری را متفاوت با مشتری بالقوه و بالفعل در وب سایت می بیند. در تصویر زیر که وبلاگ هاب اسپات آن را در وبلاگ خود منتشر کرده این موضوع کاملا مشخص است.

نمایش CTA های مرتبط بر مبنای نوع کاربر

همچنین بر اساس بررسی که شرکت هاب اسپات انجام داده است مشخص شده که CTA های هوشمند ۴۲% نرخ تبدیل بیشتری در مورد تبدیل بازدید کنندگان به مشتریان بالقوه نسبت به CTA های عمومی دارند.

CTA های مرتبط 42% بیشتر نسبت به CTA های غیر مرتبط نرخ تبدیل دارند

نکته ای که می توان از این مطلب در کسب و کار استفاده کرد این است که باید سعی کرد المان های موجود در وب سایت برای همه کاربران ثابت نباشد به علاوه اینکه باید کاربران را دسته بندی کرد. بازدید کنندگان ، مشتریان بالقوه و بالفعل سه دسته مختلفی هستند که می توانند به عنوان مخاطبان یک وب سایت مطرح شوند.

منبع : وبلاگ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی ۷۰۱۰

برگرفته از : هاب اسپات

  • تعداد مشاهده مطلب: 4,424

 

پست های مرتبط

از این مقاله لذت بردید؟ به اشتراکش بگذارید!

برچسب ها

دیدگاه ها بسته شده اند.