توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

Responsive Design چیست؟

۱ آبان ۱۳۹۲

امروزه استفاده از دستگاه های مختلف برای بازدید از وب سایت ها به یک امر معمولی تبدیل شده است. اما مسلما طراحی وب سایت ها ممکن است طوری باشند که نتوان آن ها را به راحتی با استفاده از این دستگاه های موبایل دید. در این مطلب راهکارهایی برای مواجه با این مشکل ارائه شده است که یکی از آن ها Responsive Design  است.

طراحی پاسخ دهنده وب سایت ها

در گذشته برای ارائه خدمات همزمان به بازدید کنندگان وب سایت که از دستگاه های موبایل و کامپیوترها برای بازدید از وب سایت استفاده می کردند یک نسخه موبایل طراحی و به کاربران معرفی می شد اما امروزه از طراحی به شیوه پاسخ دهنده و یا همان Responsive Design استفاده می شود.

Responsive Design همان طور که از نامش پیداست به معنی طراحی پاسخ دهنده یا پاسخگو است که با هر مرورگر و هر اندازه صفحه نمایشی قابل استفاده می باشد.

در صورتی که تمایل دارید با این مفهوم بیشتر آشنا شوید کافی است به این وب سایت مراجعه کنید و یک وب سایت و یا وبلاگ را که دارای طراحی پاسخ دهنده است را مشاهده کنید. به عنوان مثال می توانید آدرس blog.hubspot.com را در کادر مربوطه وارد کنید و صفحه را در اندازه های مختلف مشاهده کنید.

مشاهده تصویر در اندازه واقعی

نمونه یک طراحی پاسخ دهنده مربوط به وبلاگ هاب اسپات

بنابراین در صورتی که طراح صفحات وب هستید بهتر است تا دیر نشده روش این نوع از طراحی را نیز یاد بگیرید و یا در صورتی که دارای وب سایت هستید به فکر تغییر نوع طراحی بیفتید.

منبع : وبلاگ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی ۷۰۱۰

برگرفته از : about.com

 • تعداد مشاهده مطلب: 6,147

 

پست های مرتبط

از این مقاله لذت بردید؟ به اشتراکش بگذارید!

برچسب ها

۳ دیدگاه

  • HADI

  • آبان ۱, ۱۳۹۲

  با سلام به شما
  دنبال همچین سایتی بودم واقعا کارایی دارد .
  با تشکر از شما پیروز باشید

 • سایت خوبی دارید موفق باشید در اینده چند تا کار جدید داریم میخویم همینجا اگاهی بزاریم با این که تازه با سایت شما اشنا شدیم اما در نضر داریم از این ببعد اگاهی های خودمون رو اینجا بزاریم موافق سر بلند باشی