توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

CSS چیست؟

۶ آبان ۱۳۹۲

یکی از مراحل انجام بازاریابی اینترنتی ساخت وب سایت است. در فرایند ساخت وب سایت اصطلاحات و عبارات زیادی وجود دارد و از زبان های خاصی استفاده می شود. یکی از این زبان ها استفاده از CSS است که در این مطلب بیشتر با آن آشنا می شوید.

CSS چیست

CSS مخفف عبارت Cascading Style Sheets است و زبانی است که طراحی و نحوه نمایش صفحات وب سایت ها را مدیریت می کند. دلیل استفاده از واژه Cascading که به معنی آبشاری است هم این است که می توان از فایل های مختلف که دستورات CSS در آن ها قرار دارد به صورت همزمان برای طراحی و نمایش صفحات تحت وب استفاده کرد.

سه نوع Style Sheet

به سه طریق می توان از زبان CSS استفاده کرد.

۱) استفاده از کد های CSS در فایل های خارجی (External styles)

نحوه استفاده کردن از آن ها بدین ترتیب است که کد ها در فایلی با پسوند css. ذخیره می شوند و باید در صفحات وب مورد نظر لینکی به فایل CSS برقرار کرد و از دستوارت موجود در آن فایل در طراحی و نمایش صفحات استفاده کرد بنابراین کد ، یک بار نوشته می شود و در فایل خارجی ذخیره می گیرد و چندین مرتبه می توان از آن ها استفاده نمود.

۲) استفاده از کدهای CSS فقط برای یک صفحه (Internal styles)

همچنین می توان کدهای صفحه را مستقیما در صفحات وب نوشت ولی با این کار فقط می توان از آن کدها در همان صفحه خاص استفاده کرد.

۳) استفاده از کدهای CSS فقط برای المان های خاص در صفحه (Inline styles)

یک روش دیگر این است که کدهای CSS را فقط برای یک المان خاص در صفحه نوشت مثلا تگ مربوط به لینک دار کردن متن ها قبل و بعد از کلیک شدن دارای رنگ های متفاوتی باشند.

امیدوارم در این مطلب کمی با مبحث CSS بیشتر آشنا شده باشید.

منبع : وبلاگ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی ۷۰۱۰

برگرفته از : هاب اسپات

  • تعداد مشاهده مطلب: 4,297

 

پست های مرتبط

از این مقاله لذت بردید؟ به اشتراکش بگذارید!

برچسب ها

۳ دیدگاه