توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

ترکیب دو روش بازاریابی ایمیلی و بازاریابی ویدئویی

۲ مرداد ۱۳۹۲

یکی از جذابیت های انجام بازاریابی اینترنتی ترکیب روش های بازاریابی اینترنتی با یکدیگر برای یافتن مخاطبان بیشتر و یا جلب رضایت بیشتر آن ها است. یکی از این انواع ترکیب ها ، ترکیب دو روش بازاریابی ایمیلی و ویدئویی است که در این مطلب با ارائه آمار و اعداد ، بیشتر توضیح داده می شود.

بر اساس نظرسنجی که از بازاریابان اینترنتی در مورد استفاده از ویدئو در ایمیل های ارسالی به عمل آمده است ، ۲۶% بازاریابان اعلام کرده اند که احتمال زیادی دارد که از ویدئو در ایمیل های ارسالی استفاده کنند ، ۵۵% گفته اند احتمال کمی وجود دارد که از این امکان استفاده کنند و در نهایت ۲۰% اعلام کرده اند که هیچ احتمالی برای استفاده از ویدئو در بازاریابی ایمیلی در نظر نگرفته اند.

تصمیم بازاریابان اینترنتی به استفاده از ویدئو در بازاریابی ایمیلی

اما هدف از قرار دادن این مطلب در وبلاگ چیست؟ هدف این است که بر روی این موضوع تاکید شود که در یکی از مراحل انجام بازاریابی اینترنتی که افزایش ترافیک وب سایت با مخاطبان هدف است می توان علاوه بر استفاده از روش های معمول انجام بازاریابی اینترنتی ، این روش ها را با یکدیگر نیز ترکیب کرد و از روش خلاقانه ای در این مورد استفاده کرد.این مسئله بستگی به خلاقیت بازاریاب اینترنتی دارد که چگونه روش ها را با یکدیگر ترکیب کند و مخاطب بیشتری جذب کند یا باعث رضایت خاطر بیشتر مخاطبان فعلی شود.

از انواع دیگر ترکیب ها می توان به ترکیب دو روش بازاریابی ایمیلی و بازاریابی رسانه های اجتماعی اشاره کرد. به عنوان مثال در ایمیل های ارسالی می توان آیکن ها و لینک هایی از شبکه های اجتماعی قرار داد و دریافت کنندگان ایمیل ها را به مشاهده صفحات شرکت در شبکه های اجتماعی و یا اشتراک گذاری متن ایمیل در آن ها ترغیب کرد.

اما بهترین مثالی که می توان در این مورد اشاره کرد کاری است که گوگل انجام می دهد. گوگل با راه اندازی شبکه اجتماعی گوگل پلاس عملا در حال ترکیب دو روش بازاریابی رسانه های اجتماعی و سئو است. به عنوان مثال در صورتی که شما از صفحه شرکتی در گوگل پلاس دنباله روی کنید و به مطالب آن صفحات واکنش مثبت نشان دهید مثلا کامنت بگذارید و یا آن ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید در صورت جستجو در گوگل در حالی که در کنترل پنل خود هستید و صفحه ای از وب سایت شرکت ، مرتبط با کلید واژه جستجو شده شما موجود باشد ، نتیجه مربوط به وب سایت شرکت را بالاتر از دیگر نتایج می بینید و بدین ترتیب اهداف شرکت مورد نظر در انجام سئو بیشتر محقق می شود.

در نهایت باید تاکید کنم به خلاقیت شما بستگی دارد که کدام روش های بازاریابی اینترنتی را انتخاب و یا آن ها را با یکدیگر ترکیب کنید ولی لازمه این کار در ابتدا آشنایی کامل با روش های مختلف بازاریابی اینترنتی است که در این وبلاگ آموزش داده می شوند.

منبع : وبلاگ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی ۷۰۱۰

برگرفته از : مارکتینگ چارتز

  • تعداد مشاهده مطلب: 1,909

 

پست های مرتبط

از این مقاله لذت بردید؟ به اشتراکش بگذارید!

برچسب ها

دیدگاه ها بسته شده اند.