توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

جستجوهای اینترنتی نشان دهنده رفتار یک جامعه

۲۳ دی ۱۳۹۲

امروز در اینترنت مطلبی خواندم که واقعا جالب توجه بود. این مطلب در مورد تعداد جستجوهای انجام شده در سال ۲۰۱۳ توسط ایرانیان است. در این مطلب بیشتر در این مورد می نویسم.

کلید واژه های پر جستجو در اینترنت در سال 2014

سال ۲۰۱۳ هم مانند سال های پیش بیشترین تعداد جستجوهای ایرانی ها در مورد دانلود عکس و فیلم ها با مضامین غیر اخلاقی بود. واقعا به راحتی می توان رفتار و ایده آل های یک جامعه را از طریق کلماتی که جستجو می شوند تشخیص داد. در اینترنت می توان به وفور مطالبی در مورد کاهش سن زنان خیابانی و هشدارهایی در این موارد ، افزایش سن ازدواج ، افزایش افراد مبتلا به بیماری ایدز و … خواند اما باید به یاد داشته باشیم که جامعه یک سیستم است و باید با دیدگاه سیستماتیک به آن نگاه کرد.

یک فرد یا ارگان خاص نمی تواند این مشکلات را حل کند. با فیلتر کردن وب سایت ها و نرم افزارهای ارتباطی نمی توان این مشکلات را حل کرد. نباید تنها سوال را پاک  کرد و باید راهی برای سازگاری آن با جامعه یافت. تنها راه حل ممکن : آموزش ، آموزش و آموزش.

یک فرد خارجی در صورتی که تعداد جستجوهای انجام شده در سال ۲۰۱۳ ایران را بخواند بدون اینکه حتی یکبار به کشورمان مسافرت کند پیش زمینه ای در ذهنش ایجاد می شود که البته این پیش زمینه پر بیراه هم نیست.

جستجوهای تجاری

جالب اینجاست که کلید واژه “آندروید” در شهرهای بزرگ در ایران جستجوی خوبی داشته است. در کشورهای دیگر در مورد سیستم عامل iOS و گوشی آیفون جستجوهای زیادی انجام شده است اما طبیعی است که در ایران کاربران آندروید بیشتر از سیستم عامل های دیگر است. بنابراین می توان یک نتیجه گرفت و  آن هم این است که نرم افزارهای موبایل در ایران مبتنی بر آندروید با استقبال بیشتری مواجه می شوند. در صورتی که تمایل دارید در کسب و کار خود از نسخه موبایل استفاده کنید توصیه می شود که اولا وب سایت موبایل ایجاد کنید و یا در صورت تمایل به ایجاد نرم افزارهای موبایل از سیستم عامل آندروید در این راه بهره ببرید.

منبع : وبلاگ ۷۰۱۰

برگرفته از : persianmags.com

  • تعداد مشاهده مطلب: 3,005

 

پست های مرتبط

از این مقاله لذت بردید؟ به اشتراکش بگذارید!

برچسب ها

دیدگاه ها بسته شده اند.