توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

استفاده از دستگاه های موبایل در فعالیت های خرید اینترنتی

۱۹ تیر ۱۳۹۲

استفاده از دستگاه های موبایل امروزه به شدت گسترش یافته است. منظور از دستگاه های موبایل تبلت ها و تلفن های هوشمند هستند. خرید اینترنتی یکی از کارهایی است که کاربران تمایل دارند از طریق دستگاه های موبایل انجام دهند. در این مطلب فعالیت هایی که کاربران اینترنت در سراسر جهان در زمینه خرید اینترنتی از طریق دستگاه های موبایل انجام می دهند مورد بررسی قرار می گیرند.

در کشور ما هم استفاده از تلفن های هوشمند و تبلت ها برای مرور صفحات وب در حال افزایش است بنابراین می توان از اطلاعاتی که در این بررسی ارائه شده است برای برنامه ریزی در آینده وب سایت ها استفاده کرد.

مهمترین کاری که کاربران اینترنتی در زمینه خرید آنلاین توسط دستگاه های مختلف انجام می دهند جستجو در مورد محصولات و خدمات است. بعضی از وب سایت ها برای ورود به فضای استفاده از اینترنت موبایل رو به استفاده از اپلیکیشن های موبایل می آورند و از ایجاد وب سایت موبایل برای خود غافل می شوند. در صورت عدم وجود وب سایت موبایل ، کاربران نمی توانند اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق دستگاه های موبایل به وسیله موتورهای جستجو به دست آورند پس مشتریان بالقوه را از دست خواهیم داد.

استفاده از دستگاه های موبایل در فعالیت های خرید اینترنتی

بسیاری از صاحبان کسب و کارها هستند که می پرسند برای شروع در زمینه استفاده از تکنولوژی موبایل در کسب و کارهای خود از کجا باید شروع کنیم و باید چه کار کنیم؟ ساده ترین راهی که به آن ها توصیه می شود این است که یک اپلیکیشن آندروید بزنید و خدمات دهی کنید. انتقادی که وارد است این است که اپلیکیشن های موبایل فقط برای سیستم عامل های خاص موبایل قابلیت استفاده دارند ولی وب سایت های موبایل برای تمامی سیستم عامل های موبایل قابلیت استفاده دارند به علاوه اینکه قابلیت جستجو در موتورهای جستجو را نیز خواهند داشت.

روال استفاده از اینترنت موبایل در شرکت های مختلف دنیا این گونه است که در صورتی که کسب و کاری دارای منابع مادی کمتری باشد در زمینه نسخه موبایل یک وب سایت موبایل ایجاد می کند تا از طریق تمامی سیستم عامل های موبایل و همچنین موتورهای جستجو قابلیت دسترسی داشته باشد اما در صورتی که کسب و کاری دارای منابع مادی بیشتری باشد علاوه بر ایجاد وب سایت موبایل ، برای تمامی سیستم عامل های موبایل نیز اپلیکیشن ایجاد می کند و این حق انتخاب را به کاربران می دهد تا از هر روشی که دوست دارند از نسخه موبایل کسب و کار مربوطه استفاده کنند. اما این روش در کشور ما متفاوت است و کسب و کارها فقط به دنبال ایجاد نسخه موبایل و آن هم بر روی سیستم عامل آندروید هستند.

منبع : وبلاگ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی ۷۰۱۰

برگرفته از : ایمارکتر

  • تعداد مشاهده مطلب: 1,786

 

پست های مرتبط

از این مقاله لذت بردید؟ به اشتراکش بگذارید!

برچسب ها

دیدگاه ها بسته شده اند.