توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

تاثیر پاسخ دهی برندها به نظرات بر طرز تفکر مصرف کنندگان

۲۷ آبان ۱۳۹۲

نظرات مشتریان همواره برای برندها و صاحبان کسب و کار مهم است. برندهای برتر نظرات کاربران را از روش های موجود دریافت می کنند و به آن ها اهمیت می دهند و آن ها را در کسب و کار خود اعمال می کنند. در این مطلب به تاثیر اهمیت دادن به نظرات مشتریان بر رفتار آنان پرداخته می شود.

در گذشته روش های ارتباطی مشتریان با برند ها محدود به ارسال نامه و یا تماس تلفنی بود اما امروزه این روش ها بسیار متنوع شده اند و برندهای بزرگ نه تنها به استفاده از روش های گوناگون مانند استفاده از تلفن های اینترنتی ، ایمیل ، چت آنلاین ، استفاده از شبکه های اجتماعی و … برای ارتباط با مشتریان رو آورده اند بلکه بر روی کم کردن زمان پاسخ دهی کار می کنند. در این مورد در وبلاگ ۷۰۱۰ تاکنون چندین مطلب نوشته شده است که از جمله استفاده از رسانه های اجتماعی در سیستم های ارتباط با مشتری ، مطالب استفاده از فیس بوک و تویتر در ارتباط با مشتریان و همچنین توقعات مشتریان از مدت زمان پاسخ دهی را می توان نام برد.

اما در این مطلب تاثیر و واکنش مشتریان در صورت پاسخ دهی مناسب از سوی برندها مطرح می شود. بعضی برندها نظرات منفی که مشتریان ارسال می کنند را پاک می کنند و یا بی پاسخ می گذارند اما بعضی دیگر برندها برنامه جامعی به عنوان سیستم ارتباط با مشتریان خود دارند که باعث رضایت مشتریان می شود.

 بر اساس بررسی هایی که صورت گرفته است پاسخ های مناسب برندها به مشتریان بر روی نظر و ایده آن ها تاثیر مثبت می گذارد.

مشاهده تصویر در اندازه واقعی

تاثیر پاسخ دهی برندها به نظرات بر طرز تفکر مصرف کنندگان

نکته ای که می توان از این مطلب و مطالب مشابه متوجه شد این است که برندها باید سعی کنند از روش های متنوع برای ارتباط با مشتریان خود استفاده کنند و در صورتی که از روشی مانند استفاده از شبکه های اجتماعی برای این کار استفاده می کنند باید ساز و کار لازم را برای این کار داشته باشند و این طور نباشد که مثلا یک صفحه فیس بوک ایجاد و به حال خود رها شود و یا اصلا هیچ پاسخی به کاربران ناراضی داده نشود.

منبع : وبلاگ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی ۷۰۱۰

برگرفته از : مارکتینگ چارتز

  • تعداد مشاهده مطلب: 1,476

 

پست های مرتبط

از این مقاله لذت بردید؟ به اشتراکش بگذارید!

برچسب ها

دیدگاه ها بسته شده اند.