توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

تراکنش های مالی از طریق دستگاه های موبایل در سراسر جهان

۲۹ آبان ۱۳۹۲

دستگاه های موبایل امروزه کاربردهای بسیاری دارند. اگر در گذشته استفاده از این دستگاه ها فقط برای برقراری ارتباط از طریق مکالمه بود امروزه کاربردهای بیشتری هم دارند. از نرم افزارهای مختلف گرفته تا مشاهده صفحات اینترنتی ، دوربین عکاسی ، امکانات صوتی مانند گوش دادن به موسیقی و رادیوهای اینترنتی و یا حتی تراکنش های مالی و … همگی از موارد کاربرد دستگاه های موبایل هستند. در این مطلب به مقایسه میزان تراکنش های مالی جهانی از طریق دستگاه های موبایل در دو ماه آوریل و آگوست سال ۲۰۱۳ پرداخته شده است.

از این بررسی می توان این مطلب را متوجه شد که میزان رشد تراکنش جهانی از طریق تلفن های هوشمند بیشتر از تبلت ها است. البته این موضوع کاملا هم طبیعی است. با پیدایش پدیده هایی مانند طراحی وب سایت ها به صورت پاسخ دهنده و یا Responsive و اهمیت دادن موتورهای جستجو خصوصا گوگل در به روز رسانی های اخیر خود به وب سایت هایی که امکان بازدید از طریق دستگاه های موبایل را برای کاربران خود فراهم می کنند می توان به این موضوع پی برد که تلفن های هوشمند آینده بسیار روشن تری نسبت به تبلت ها خواهند داشت.

مشاهده تصویر در اندازه واقعی

تراکنش های مالی از طریق دستگاه های موبایل در سراسر جهان

اما هدف از قرار دادن این مطلب چیست؟

در بازار کسب و کار ایران بانک ها و موسسات مالی از دستگاه های موبایل برای انجام تراکنش ها استفاده می کنند خواه این موضوع نصب نرم افزارهای توصیه شده به کاربران باشد و یا ارسال اس ام اس و … اما لازم است وب سایت هایی که نقش وب سایت های واسطه را ایفا می کنند و همچنین درگاه های بانک ها امکان استفاده از دستگاه های موبایل را برای پرداخت در اختیار کاربران خود قرار دهند تا کم کم فرهنگ انجام پرداخت های اینترنتی از طریق دستگاه های موبایل بین مردم رواج یابد.

منبع : وبلاگ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی ۷۰۱۰

برگرفته از : مارکتینگ چارتز

  • تعداد مشاهده مطلب: 2,122

 

پست های مرتبط

از این مقاله لذت بردید؟ به اشتراکش بگذارید!

برچسب ها

دیدگاه ها بسته شده اند.