توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

تجربیات ۷۰۱۰ در راه اندازی وبلاگ

۸ تیر ۱۳۹۲

امروزه در کشورهای توسعه یافته راه اندازی وبلاگ و وبلاگ نویسی در خصوص کسب و کار به امری متداول تبدیل شده است. در کشور ما نیز این امر کم کم در حال رایج شدن است. اما اولین نکته در وبلاگ نویسی ایجاد وبلاگی مناسب با اهداف از پیش تعیین شده است. در این مطلب به بررسی تجربیات وبلاگ ۷۰۱۰ در راه اندازی وبلاگ خود پرداخته می شود.

ایجاد وبلاگ برای کسب و کار

پیش از راه اندازی هر گونه وبلاگی باید اهداف از تشکیل آن و محتوایی که در آن منتشر خواهد شد تعیین شوند و قالب و شکل ظاهری وبلاگ بر مبنای آن اهداف تهیه گردد. در مورد وبلاگ ۷۰۱۰ هدف اصلی ، تولید محتوا به منظور اطلاع رسانی و آموزش تبلیغات و بازاریابی اینترنتی و در کنار این موارد معرفی سایت ۷۰۱۰ و خدماتی است که در آن ارائه می شود. به این نوع از بازاریابی ، بازاریابی محتوا یا Content Marketing گفته می شود. در بازاریابی محتوا اطلاعات مفید و آموزشی به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد و در لابه لای مطالب و یا در بین المان های موجود در قالب صفحات وبلاگ به معرفی محصولات و خدمات وب سایت ها پرداخته می شود. نمونه ای از این کار که در مطلب برترین انواع تبلیغات در سراسر جهان برای وبلاگ ۷۰۱۰ انجام شده است مطابق با تصویر زیر است:

نمونه معرفی خدمات سایت 7010 در وبلاگ

در وبلاگ نویسی در خصوص کسب و کار نباید به صورت صرف به تعریف از مشخصات محصولات و خدمات  پرداخت بلکه همان طور که در تعریف بازاریابی محتوا به آن اشاره شده است باید اطلاعات مفید و به صورت رایگان به کاربران ارائه شود چون سرمایه یک وبلاگ ، کاربران آن وبلاگ است و کاربران تمایلی به خواندن مطالبی که به تبلیغ یا تعریف و تمجمید از محصولات پرداخته می شوند ندارند. مطالب وبلاگ باید برای خواننده نوشته شوند نه فقط برای موتورهای جستجو با تکرار کردن کلمات و یا به قصد جلب توجه ، تشکر و قدردانی مدیر شرکت! اما در صورت لزوم می توان در لابه لای مطالب ، خدمات یا محصولات را نیز معرفی کرد.

در مورد وبلاگ ۷۰۱۰ پس از تعیین اهداف ، نوبت به ایجاد شکل ظاهری وبلاگ رسید. باید قالبی تعیین می شد تا بتواند اهداف مورد نظر را محقق نماید.

قالب چندین وبلاگ خارجی و داخلی معتبر مورد بررسی قرار گرفتند و در نهایت قالب فعلی وبلاگ به عنوان قالبی که می تواند اهداف را محقق نماید تعیین شد. در ادامه ، نتایج تمامی بررسی هایی که توسط وبلاگ ۷۰۱۰ بر روی نمونه های داخلی و خارجی وبلاگ های معتبر انجام شده است که قسمت های مختلف یک وبلاگ موفق را تشریح می کنند و می توانند به عنوان چک لیستی در راه اندازی وبلاگ ها استفاده شوند آورده شده است:

۱) نام نویسنده برای هر مطلب

۲) تاریخ درج مطلب در وبلاگ

۳) امکان برچسب گذاری هر مطلب وبلاگ

۴) امکان مشخص کردن موضوعات مطالب

۵) امکان ارسال نظر برای هر مطلب در وبلاگ در مدت زمان مشخص

۶) امکان اطلاع رسانی محبوب ترین مطالب وبلاگ

۷) استفاده از عنوان و شماره شناسه مقاله در بانک اطلاعات در آدرسURL  صفحه

۸) امکان توصیه مطالب مرتبط به مطلب جاری وبلاگ

۹) استفاده از RSS

۱۰) امکان جستجوی مطالب وبلاگ

۱۱) امکان عضویت در خبرنامه وبلاگ

۱۲) لینک به صفحات اجتماعی در هر مطلب وبلاگ

۱۳) ایجاد امکان برای اشتراک گذاری مطالب وبلاگ در شبکه های اجتماعی

۱۴) امکان قراردهی تبلیغات در وبلاگ

۱۵) امکان صفحه بندی و آرشیو کردن مطالب وبلاگ

این ۱۵ قسمت مهمترین امکاناتی هستند که می توان به وبلاگ ها اضافه کرد که سعی شده است در وبلاگ ۷۰۱۰ تمامی آن ها رعایت شود.

در پایان از شما خوانندگان و همراهان وبلاگ ۷۰۱۰ تشکر می کنیم و امیدواریم که از مطالب ارائه شده در این وبلاگ بتوانید در تحقیقات و تعیین استراتژی های بازاریابی ، پروژه ها و ارائه های دانشگاهی ، مطالب وب سایت ، وبلاگ و شبکه های اجتماعی و … استفاده نمایید.

منبع : وبلاگ تبلیغات وبازاریابی اینترنتی ۷۰۱۰

  • تعداد مشاهده مطلب: 2,252

 

پست های مرتبط

از این مقاله لذت بردید؟ به اشتراکش بگذارید!

برچسب ها

۱ دیدگاه