توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

اولین مطالعه موردی آموزشی در وبلاگ ۷۰۱۰

۲۷ مهر ۱۳۹۲

وبلاگ ۷۰۱۰ یک وبلاگ آموزشی در مورد تبلیغات و بازاریابی اینترنتی است که سعی می کنم تمامی مطالبی که در وبلاگ های خارجی در مورد تبلیغات و بازاریابی اینترنتی می خوانم در این وبلاگ به صورت عملی پیاده سازی کنم و نتایج آن را با شما به اشتراک بگذارم چون بهترین روش برای یادگیری در اجرا است. در این مطلب اولین مطالعه موردی آموزشی وبلاگ ۷۰۱۰ خدمت شما ارائه می شود.

این مطالعه موردی از تاریخ ۲۴ آگوست تا ۲۳ سپتامبر سال ۲۰۱۳ معادل ۲ شهریور تا ۱ مهر سال ۱۳۹۲ به مدت ۱ ماه انجام و در آن از سیستم گوگل انلیتیکس گوگل استفاده شده است.

در زمانی که این مطلب نوشته می شود در ستون سمت راست وبلاگ بنری برای معرفی صفحه فیس بوک ۷۰۱۰ قرار دارد که کلیک های بر روی آن با استفاده از تعریف هدف یا همان Goal در سیستم گوگل انلیتیکس شمرده می شوند.

تصویر وبلاگ ۷۰۱۰ در هنگام نگارش مطلب

مشاهده تصویر در اندازه واقعی

تصویر وبلاگ 7010 در هنگام نگارش مطلب

شمارش تعداد کلیک ها در گوگل انلیتیکس

مشاهده تصویر در اندازه واقعی

شمارش تعداد کلیک ها در گوگل انلیتیکس

در این بازه زمانی ۱ ماهه به طور کلی ۱۷۴۹ بازدید از وبلاگ صورت گرفته و ۳۰ کلیک بر روی این بنر شده است که نرخ تبدیل ۱٫۷۲% را دارا می باشد.

۳۰/۱۷۴۹ = ۰٫۰۱۷۱ * ۱۰۰ = ۱٫۷۲%

نرخ تبدیل بنر فیس بوک

حال که نرخ تبدیل بنر را متوجه شدیم می خواهیم یک قدم جلوتر برویم و نرخ تبدیل افرادی که از موتورهای جستجو وارد وبلاگ شده اند و از صفحاتی که در مورد فیس بوک در آن ها مطلب درج شده است و بر روی بنر کلیک کرده اند را پیدا کنیم.

مسلما در صفحاتی که در مورد فیس بوک در آن ها مطلبی نوشته شده است بازدید کنندگان با ورود به این صفحات و مشاهده بنر ، احتمالا کلیک بیشتری بر روی بنر می کنند و باید این مورد را نیز بررسی کرد. بنابراین در گوگل انلیتیکس آن قدر گزارش را ریز می کنیم و شرایط تعیین می کنیم تا تعداد کلیک هایی که از صفحاتی از وبلاگ که مطالب مربوط به فیس بوک دارند و بر روی بنر کلیک کرده اند مشخص شوند که این تعداد در این بازه زمانی ۹ کلیک است.

تعداد کلیک های بر روی بنر فیس بوک

نحوه تهیه گزارش با جزئیات بیشتر در گوگل انلیتیکس در قالب یک مطلب جداگانه و در آینده در وبلاگ منتشر خواهد شد.

۹ کلیک از کل ۳۰ کلیک انجام شده بر روی بنر از صفحات مربوط به مطالب فیس بوک بوده است که ۳۰% کل را شامل می شود که آمار نسبتا خوبی است:

۹/۳۰ = ۰٫۳ = ۳۰%

بنابراین می توان ادعا کرد که بنر معرفی صفحه فیس بوک ۷۰۱۰ در وبلاگ نرخ تبدیل قابل قبولی با توجه به تعداد کل بازدید ها (۱٫۷۲%) و نرخ تبدیل نسبتا خوبی در صفحاتی که مربوط به مطالب فیس بوک است دارد.

منبع : وبلاگ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی ۷۰۱۰

  • تعداد مشاهده مطلب: 1,601

 

پست های مرتبط

از این مقاله لذت بردید؟ به اشتراکش بگذارید!

برچسب ها

دیدگاه ها بسته شده اند.