توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

۵ محدوده ای در وب سایت که باید مورد ممیزی قرار گیرند

۱۷ فروردین ۱۳۹۲

کاربران در هنگام استفاده از وب سایت ها ممکن است به مشکلاتی برخورد کنند که مسلما این عامل باعث نارضایتی آن ها خواهد شد بنابراین توصیه می شود که مدیران وب سایت ها به صورت مداوم ، عملکرد وب سایت های خود را مورد نظارت قرار دهند. در این مطلب به معرفی ۵ محدوده ای در وب سایت ها که باید به طور مستمر مورد بررسی قرار گیرند پرداخته می شود.

این ۵ محدوده عبارتند از :

۱) فرم های تماس

یک مشکلی که به صورت مداوم دیده می شود و کاربران در هنگام استفاده از آن اعلام نارضایتی می کنند مشکل استفاده از فرم های تماس است که بعضا به علت به روز رسانی کدها و یا تغییرات در سرورها روی می دهد و باعث عدم اعتماد کاربران در مورد وب سایت ها می شوند. به عنوان مثال فرم ارتباط با ما در وب سایت ۷۰۱۰ مورد آزمایش قرار می گیرد.

قبل از ارسال ایمیل

پر کردن فرم تماس با ما در وب سایت

پس از ارسال ایمیل

تایید ایمیل ارسال شده به مدیران سایت 7010

۲) صحت محتوا

محتوای وب سایت ها باید همیشه به روز باشد. قسمت هایی از وب سایت مانند پرسش و پاسخ ، رویه و خط مشی ، خدمات و هزینه ها و … باید پس از هر گونه تغییری در وب سایت نیز اعلام و یا حتی از تغییر ارسال ایمیل به کاربران اطلاع رسانی گردد.

۳) سیستم ها و صفحات پرداخت

بسیاری از وب سایت ها برای راحتی کاربران خود پرداخت از طریق کارت های بانکی با ارائه درگاه های بانکی در اختیار کاربران خود قرار می دهند. ممکن است با تغییراتی که در سرور و یا کدهای وب سایت صورت می گیرد سیستم پرداخت آنلاین دچار اختلال شود که این مورد باعث ناراحتی کاربران می شود. به عنوان مثال برای ویژه کردن آگهی ها در سایت ۷۰۱۰ و پرداخت هزینه این کار می توان از درگاه بانک ملت استفاده کرد.

۴) استفاده از مرورگرهای مختلف

کاربران از مرورگرهای مختلف برای بازدید از وب سایت ها استفاده می کنند. توسعه دهندگان وب سایت ها باید دقت کنند تا در هنگام ایجاد وب سایت آن را از طریق مرورگرهای مختلف مانند اینترنت اکسپلورر ، فایر فاکس ، گوگل کروم ، سافاری و اپرا مورد آزمایش قرار دهند. باید توجه نمود که هر کدام از این مرورگرها نیز دارای نسخه های متفاوتی هستند که باید این مورد را نیز مد نظر قرار داد.

۵) زمان بارگذاری صفحات وب سایت

سرعت بارگذاری صفحات وب سایت ها بسیار اهمیت دارد. بر اساس بررسی های صورت گرفته در صورت بارگذاری کند صفحات وب سایت ها ، بازدید کنندگان وب سایت ها را ترک می کنند. برای ممیزی این عامل بهتر است سرعت بارگذاری صفحات وب سایت را در دستگاه های مختلف نیز بررسی کرد.

منبع : وبلاگ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی ۷۰۱۰

برگرفته از : smallbiztrends.com

  • تعداد مشاهده مطلب: 2,684

 

پست های مرتبط

از این مقاله لذت بردید؟ به اشتراکش بگذارید!

برچسب ها

دیدگاه ها بسته شده اند.