توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

۱۰ کاری که نباید در فیس بوک انجام داد

۲۸ بهمن ۱۳۹۱

فیس بوک شبکه اجتماعی است که به منظور ارتباط کاربران با یکدیگر ایجاد شده است و با استقبال کاربران زیادی در سراسر جهان نیز مواجه شده است. بازاریابان نیز به علت وجود مخاطبان زیاد ، از این شبکه اجتماعی در فعالیت های بازاریابی استفاده می کنند. در این مطلب به بررسی کارهایی که نباید در فعالیت های بازاریابی در فیس بوک انجام داد پرداخته می شود.

اشتباهات ممکن در انجام بازاریابی در فیس بوک عبارتند از :

۱) استفاده از پروفایل شخصی به جای صفحه تجاری در فیس بوک

استفاده از صفحه تجاری در فیس بوک نسبت به پروفایل های شخصی دارای مزایای زیادی است که از جمله آن ها می توان به امکان طرفداری کاربران از صفحه ، امکان تبلیغات بهتر و سیستم آمار و اطلاعات دقیق از طرفداران اشاره کرد. به منظور انتقال پروفایل شخصی به صفحه تجاری می توان از این آدرس استفاده کرد.

صفحه تجاری در فیس بوک

۲) عدم تکمیل مشخصات صفحه فیس بوک

فیس بوک فضایی را فراهم می کند که کاربران بتوانند با شرکت ها در ارتباط باشند و امروزه از شبکه های اجتماعی در زمینه ابزارهای ارتباط با مشتریان استفاده می شود بنابراین توصیه می شود مشخصات کسب و کار خود را در صفحه فیس بوک به طور کامل وارد نمایید.

تکمیل مشخصات صفحه فیس بوک

۳) استفاده از فیس بوک به عنوان صرفا انتشار دهنده اخبار

فیس بوک یک شبکه اجتماعی است و لازم است مطالبی که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند باعث مشارکت کاربران شوند. صرفا ارسال مطالب مربوط به اخبار شرکت ها در فیس بوک نمی تواند مشارکت کاربران را جلب نماید.

۴) بی اعتنایی به نظرات

در صورتی که کاربران در صفحه فیس بوک شما نظرات خود را ارسال کنند باید تک تک نظرات آن ها خوانده و به آن ها پاسخ داده شود. این کار باعث می شود تا کاربران به اهمیت مشارکت خود در مطالب ارسال شده در فیس بوک پی ببرند و انگیزه ای ایجاد شود تا در مطالب بعدی ارسال شده نیز مشارکت داشته باشند.

۵) عدم کنترل مطالب ارسال شده در صفحه

صرفا ایجاد یک صفحه در فیس بوک کافی نیست و باید مطالبی که از طرف کاربران در صفحه ارسال می شود مورد کنترل مدیران صفحه قرار گیرد و در صورت ارسال مطالب نامناسب ، از صفحه فیس بوک حذف شوند.

۶) استفاده از برچسب گذاری ها

برچسب گذاری و استفاده از تگ های # مخصوص استفاده در شبکه های اجتماعی دیگر مانند تویتر و گوگل پلاس هستند و در فیس بوک نباید از آن ها استفاده کرد. به عنوان مثال از این نوع برچسب گذاری در صفحه تویتر ۷۰۱۰ استفاده می شود.

استفاده از برچسب گذاری در تویتر

۷) لایک زدن مطالب ارسالی خود

بعضا دیده می شود که صفحات برندها مطالبی در صفحه فیس بوک خود ارسال می کنند و خود نیز آن ها را لایک می کنند. مسلما مطلبی که خود در فیس بوک منتشر کرده اید مورد علاقه شما است و نیازی به انجام این کار نیست.

۸) نادیده گرفتن آمار و اطلاعات

در صورتی که در فیس بوک صفحه تجاری داشته باشید و صفحه تجاری شما بیش از ۳۰ طرفدار داشته باشد می توانید آمار و اطلاعات دقیقی در مورد صفحه خود بدست آورید. این کار را می توانید از طریق دسترسی به این آدرس انجام دهید.

آمار و اطلاعات صفحه فیس بوک

۹) استفاده از تصویر نامناسب برای صفحه

تصویری که شما برای صفحه فیس بوک خود انتخاب می کنید باید نشان دهنده برند شما در فیس بوک باشد. تصویر باید در اندازه مناسب و با حداقل متن آماده شود. به یاد داشته باشید که کاربران در دفعات بعدی مراجعه ممکن است به صفحه فیس بوک شما مراجعه نکنند و فقط این تصویر را در بین مطالب خود ببینند.

استفاده از تصویر مناسب برای فیس بوک

۱۰) عدم استفاده از تصویر کاور

تصویر کاور در فیس بوک ، تصویری است که در بالای صفحه فیس بوک به نمایش در می آید و تصویری است که نباید در آن تبلیغ ، شماره تماس یا آدرس وب سایتی قرار گیرد و بهتر است این تصویر در بازه های زمانی که رویدادهای خاصی برای شرکت اتفاق می افتد به تناسب این رویدادها تغییر کند.

منبع : وبلاگ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی ۷۰۱۰

برگرفته از : smallbiztrends.com

 • تعداد مشاهده مطلب: 6,992

 

پست های مرتبط

از این مقاله لذت بردید؟ به اشتراکش بگذارید!

برچسب ها

۴ دیدگاه

  • راز

  • بهمن ۲۸, ۱۳۹۱

  سلام مطالب واقعا مختصر و مفیده از سایت مدیریار هم استفاده کنید فک کنم به درد بخور باشه آقای هاتفی مقاله ها رو خودتون ترجمه می کنید؟؟؟؟؟؟؟؟
  خیلی کارتون درسته
  موفق باشید

  • راز

  • بهمن ۲۸, ۱۳۹۱

  میشه کاری کنید موقع فرستادن نظر ایمیل ندیم ( البته قبلا آقای محمددوستم اینو گفته بودن تو قسمت نظرات) مثلا مجبوری یا خالی ببندی یا……..
  موفق باشید

  • محمددوست

  • بهمن ۲۸, ۱۳۹۱

  راز درست میگه ! بهتره برای ثبت نظر ایمیل الزامی نباشه – باشه ولی اختیاری – فیلد وب سایت هم اضافیه !

  • محمد مهدی هاتفی

  • بهمن ۲۹, ۱۳۹۱

  سلام و متشکر از لطف شما
  فیلد ایمیل رو از حالت اجباری به اختیاری تغییر خواهیم داد ولی وب سایت بودنش مفیده. اگر کسی این فیلد رو پر کنه اسمش به آدرس وب سایتی که وارد کرده لینک می شه.
  باز هم ممنون از پیشنهاداتون.