توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

کاربرد موبایل در استفاده از رسانه های اجتماعی

۲۷ دی ۱۳۹۱

استفاده از دستگاه های موبایل کاربردهای فراوانی پیدا کرده است. در گذشته استفاده از موبایل تنها برای برقراری ارتباط های صوتی مورد استفاده قرار می گرفت اما امروزه کاربردهای آن بیشتر شده است. از جمله این کاربردها استفاده از رسانه های اجتماعی است. در این مطلب به مقایسه میزان زمان سپری شده در رسانه های اجتماعی توسط دستگاه های موبایل و کامپیوترهای رومیزی پرداخته می شود.

زمان سپری شده در رسانه های اجتماعی

در این بررسی که در کشور آمریکا انجام گرفته است نشان دهنده این است که استفاده از دستگاه های موبایل در آینده نزدیک ، جایگزین کامپیوترهای رومیزی می شود. در این تحقیق استفاده خانم ها و آقایان نیز از رسانه های اجتماعی مورد بررسی قرار گرفته و اطلاعات جالبی از آن به دست آمده است به طوری که آقایانی که از دستگاه موبایل خود برای استفاده از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند تقریبا ۱ ساعت و نیم بیشتر از آن دسته از آقایانی است که از کامپیوترهای رومیزی برای این کار استفاده می کنند. در مورد خانم ها هم وضعیت به همین صورت است و خانم هایی که از دستگاه موبایل خود برای استفاده از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند در ماه جولای سال ۲۰۱۲ ، به صورت میانگین ۹ ساعت و ۴۳ دقیقه زمان صرف کرده اند و در مورد کاربران خانم کامپیوترهای رومیزی ، این میزان ۸ ساعت و ۳۷ دقیقه است.

نکات بازاریابی

با مشاهده این نمودار و اعداد و ارقامی که در این مطلب ذکر شده است ایجاد نسخه موبایلی برای وب سایت ها اهمیت زیادی پیدا می کند. نسخه موبایل می تواند به دو صورت ایجاد اپلیکیشن یا وب سایت موبایل باشد. وب سایت موبایل کاربردهای عمومی تری نسبت به اپلیکیشن موبایل دارد و بر روی تمامی پلتفرم های موبایل قابل اجرا است اما اپلیکیشن های موبایل تنها برای سیستم های عامل های خاص موبایل مانند آندروید یا iOS ایجاد می شوند. برندهای بزرگ از هر دو روش استفاده می کنند اما کسب و کارهای کوچک بیشتر از وب سایت های موبایل استفاده می کنند.

آیا شما برای وب سایت کسب و کار خود تاکنون وب سایت یا اپلیکیشن موبایلی ایجاد کرده اید؟

منبع : وبلاگ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی ۷۰۱۰

برگرفته از : مارکتینگ چارتز

  • تعداد مشاهده مطلب: 3,863

 

پست های مرتبط

از این مقاله لذت بردید؟ به اشتراکش بگذارید!

برچسب ها

دیدگاه ها بسته شده اند.