توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

کاربران شبکه های اجتماعی در کشورهای خاورمیانه و آفریقا

۱۳ آذر ۱۳۹۱

کشور ما ایران در منطقه خاور میانه واقع شده است. میزان استفاده کاربران از شبکه های اجتماعی در کشورهای خاور میانه و آفریقا روند رو به رشد قابل توجهی دارد. در این مطلب به بررسی وضعیت کاربران شبکه های اجتماعی در کشورهای خاور میانه و آفریقا پرداخته می شود.

افرادی که در کشورهای خاور میانه و آفریقا زندگی می کنند به صورت سنتی و با توجه به فرهنگ خاص خود تمایل زیادی به اشتراک گذاری مطالب به صورت آنلاین ندارند اما استفاده از شبکه های اجتماعی بر روی رفتار کاربران اینترنت در این مناطق تاثیر زیادی داشته است به طوری که در طی چند سال اخیر کاربران شبکه های اجتماعی در این کشورها روند رو به رشد بسیار محسوسی دارند. این میزان استفاده از شبکه های اجتماعی ، در میان جوانان و قشر تحصیل کرده بیشتر از دیگر کاربران است.

کاربران شبکه های اجتماعی در کشورهای خاور میانه و آفریقا

شبکه اجتماعی فیس بوک به عنوان پر کاربرد ترین شبکه اجتماعی در سراسر جهان ، در کشورهای خاور میانه و آفریقا نیز دارای کاربران بیشماری است.

کاربران شبکه اجتماعی فیس بوک در کشورهای خاور میانه و آفریقا

با بررسی مطالب فوق باید تاکید کرد که ظهور شبکه های اجتماعی و استفاده کاربران اینترنتی از آن ها پدیده ای است که نمی توان از آن به سادگی گذشت و همان طور که در مطلب تاکید شد بر فرهنگ و سنت های یک جامعه تاثیر زیادی دارند. بنابراین بهتر است به این مقوله بیشتر اهمیت داده شود و به آموزش کاربران اینترنتی در این خصوص پرداخته شود تا هم از آسیب های اجتماعی جلوگیری گردد و هم در فعالیت های دیگر همچون بازاریابی بتوان از آن ها استفاده کرد.

منبع : وبلاگ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی ۷۰۱۰

برگرفته از : ایمارکتر

  • تعداد مشاهده مطلب: 3,032

 

پست های مرتبط

از این مقاله لذت بردید؟ به اشتراکش بگذارید!

برچسب ها

دیدگاه ها بسته شده اند.