توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

کاربران آندروید بیشتر از مرورگر پیش فرض خود استفاده می کنند

۲۲ آبان ۱۳۹۱

استفاده از مرورگرهای مختلف و رقابت شرکت ها بر سر این موضوع امروزه با پیدایش پدیده اینترنت موبایل تنها به کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ ها محدود نمی شود و شرکت های پیشرو در این صنعت به ترغیب کاربران برای استفاده از مرورگرهای موبایل خود مشغول اند. در این مطلب به بررسی آمار و اعداد استفاده از مرورگرهای موبایل در دو سیستم عامل آندروید و iOS پرداخته می شود.

استفاده از مرورگرهای موبایل توسط کاربران

اکثریت کاربران تلفن های همراه که از سیستم عامل آندروید و iOS استفاده می کنند از مرورگر پیش فرض موجود در این سیستم عامل ها بهره می برند ولی درصدی از کاربران به استفاده از مرورگرهای جایگزین در این سیستم عامل ها روی آورده اند که تعداد این کاربران در مورد سیستم عامل iOS شرکت اپل بیشتر است. بر اساس بررسی های صورت گرفته در این خصوص ، ۹۱ درصد کاربران سیستم عامل آندروید از مرورگر پیش فرض موجود در این سیستم عامل استفاده می کنند و کاربران سیستم عامل iOS از مرورگر سافاری شرکت اپل در ۸۵ درصد مواقع استفاده می نمایند.

مرورگرهای موبایل مورد استفاده در سیستم عامل آندروید و iOS

مرورگرهای مورد استفاده در سیستم عامل آندروید

مرورگر پیش فرض آندروید : ۹۱ %

اپرا : ۵٫۸۳ %

گوگل کروم : ۲٫۳۴ %

فایر فاکس : ۰٫۵۶ %

مرورگرهای مورد استفاده در سیستم عامل iOS

سافاری : ۸۵٫۰۳ %

گوگل کروم : ۳٫۰۷ %

سایر : ۱۱٫۹ %

دلایل استفاده کاربران از مرورگرهای دیگر در سیستم عامل iOS به درستی مشخص نیست اما می توان دو دلیل زیر را در این خصوص نام برد :

– کاربران سیستم عامل آندروید از مرورگر پیش فرض این سیستم عامل بیشتر از کاربران مرورگر سافاری در سیستم عامل iOS راضی هستند.

– کاربران سیستم عامل iOS آگاهی بیشتری در استفاده از مرورگرهای دیگر در سیستم عامل خود نسبت به کاربران سیستم عامل آندروید دارند.

شما از چه مرورگری برای مرور صفحات وب از طریق اینترنت موبایل خود استفاده می کنید؟

منبع : وبلاگ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی ۷۰۱۰

برگرفته از : مارکتینگ لند

  • تعداد مشاهده مطلب: 3,201

 

پست های مرتبط

از این مقاله لذت بردید؟ به اشتراکش بگذارید!

برچسب ها

دیدگاه ها بسته شده اند.