توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

چرا کاربران از طرفداری برندها در شبکه های اجتماعی انصراف می دهند؟

۳۰ بهمن ۱۳۹۱

امروزه استفاده برندها از شبکه های اجتماعی به امری رایج تبدیل شده است. شبکه های اجتماعی فرصت خوبی برای برندها برای یافتن مشتریان جدید ، ارتباط با مشتریان و حفظ آن ها هستند. در این مطلب به بررسی دلایلی که باعث می شوند تا طرفداران برندها در شبکه های اجتماعی از ادامه طرفداری از آن ها انصراف دهند پرداخته می شود.

در ماه دسامبر سال ۲۰۱۲ بررسی در خصوص دلایل عدم طرفداری کاربران از برندها در شبکه های اجتماعی صورت گرفته است که طبق نتایج این بررسی ۱ نفر از هر ۳ کاربر شبکه های اجتماعی از طرفداری یا دنباله روی برندها انصراف داده اند.

انصراف از طرفداری برندها در شبکه های اجتماعی

مهمترین دلیل انصراف کاربران از طرفداری شبکه های اجتماعی مطالب غیر مرتبط و دلیل بعدی مطالب به تعداد زیاد است که باعث نارضایتی در شبکه های اجتماعی می شود.

دلیل اهمیت این موضوع هم این است که ۷۰% افرادی که با برندها در ارتباط هستند به واسطه این ارتباط اقدام به خرید می کنند.

تعداد لایک های فیس بوک بر خرید تاثیر دارند

بررسی ها نشان می دهند که ۳۶% کاربران اعلام کرده اند در صورت معرفی محصولی به آن ها در فیس بوک ، هر چه این محصول تعداد لایک بیشتری داشته باشد آن گاه کاربران ، بیشتر برای خرید ترغیب می شوند.

نکات بازاریابی

در صورتی که از فیس بوک در فعالیت های بازاریابی در کسب و کار خود استفاده می کنید در تعداد به روز رسانی های خود دقت داشته باشید. تعداد به روز رسانی ها در فیس بوک باید زیاد و بی کیفیت نباشند و در ساعات مناسبی به اشتراک گذاشته شوند.

منبع : وبلاگ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی ۷۰۱۰

برگرفته از : مارکتینگ چارتز

 • تعداد مشاهده مطلب: 3,972

 

پست های مرتبط

از این مقاله لذت بردید؟ به اشتراکش بگذارید!

برچسب ها

۲ دیدگاه

 • با سلام
  در صورتی که با تبادل لینک موافقید مرا با عنوان “چاپار اس ام اس” لینک کرده و اطلاع دهید تا منم هم لینک شما را در وبلاگم قرار دهم.

   • محمد مهدی هاتفی

   • اسفند ۳, ۱۳۹۱

   سلام و ممنون از لطفتون بابت تمایل به تبادل لینک با وبلاگ ۷۰۱۰ ولی با وبلاگ یا وب سایت هایی تبادل لینک می کنیم که در زمینه تبلیغات و بازاریابی اینترنتی تولید محتوا کنند
   متشکر