توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

چرا هیچ کس وبلاگ من را نمی خواند؟

۱۷ دی ۱۳۹۱

وبلاگ نویسی خصوصا وبلاگ نویسی در خصوص کسب و کار پدیده ای است که به سرعت در حال رشد است. برای رسیدن به نتایج دلخواه در وبلاگ نویسی باید استمرار در ارسال مطالب داشت و در وبلاگ نویسی ناامید نشد. در این مطلب به دلایل خوانده نشدن مطالب وبلاگ توسط کاربران پرداخته می شود.

تصویر استادیوم خالی که به معنی وبلاگ بدون خواننده است.

دلایلی که یک وبلاگ خوانندگان کمی دارد عبارتند از :

۱) وبلاگ شما تازه تاسیس است.

در وبلاگ نویسی باید مطالب با کیفیت را به صورت مستمر در وبلاگ قرار داد و در این کار نباید ناامید شد. مدت زمانی که یک وبلاگ به نتیجه می رسد وابسته به تعداد مطالبی است که در آن قرار می گیرد اما به صورت تقریبی بین ۶ ماه تا یکسال است. در مدت زمان ۶ ماه تا یکسال به نتیجه رسیدن هم نکته مثبتی است و هم منفی. منفی از این لحاظ که این مدت زمان ، طولانی به نظر می رسد و مثبت از این لحاظ که فقط کسب و کارهایی در این رقابت موفق می شوند که اقدام به وبلاگ نویسی مستمر کنند.

۲) مطالب شما جذاب نیستند.

یکی دیگر از عوامل خوانده نشدن مطالب وبلاگ ها عدم جذابیت کافی مطالب وبلاگ است. البته می توان تشخیص داد که آیا دلیل اصلی خوانده نشدن مطالب وبلاگ عدم جذابیت مطالب است یا خیر. باید از طریق نرم افزارهای تحلیل آمار وب سایت مانند گوگل انلیتیکس مدت زمان ماندن کاربران در وب سایت ها و همچنین نرخ خروج پس از ورود به وب سایت ها را بررسی کرد و از این طریق می توان به جذابیت یا عدم جذابیت مطالب از دیدگاه خوانندگان پی برد.

۳) فقط به تبلیغ محصولات خود می پردازید.

هدف از وبلاگ نویسی در خصوص کسب و کار ، آموزش ، اطلاع رسانی و انتشار اخبار مربوط به کسب و کار است و صرفا نباید در مطالب وبلاگ به تبلیغ و معرفی محصولات و خدمات پرداخت. البته درج پیام هایی که حاوی معرفی محصولات و خدمات است در لابه لای مطالب وبلاگ بسیار مفید است اما صرفا انجام تبلیغات موجب عدم تمایل کاربران به خواندن مطالب می شود.

۴) مطالب شما بیش از حد برای موتورهای جستجو بهینه شده اند.

در ایجاد مطالب برای وبلاگ باید مطالب را برای خوانندگان تهیه کرد و نه برای موتورهای جستجو. بعضا وبلاگ نویسان برای یافته شدن مطالب وبلاگ خود در موتورهای جستجو ، از کلید واژه ها بیش از حد استفاده می کنند که گوگل بر اساس یکی از به روز رسانی های خود به نام پنگوئن ، این وب سایت ها را جریمه می کند و به علاوه خوانندگان مطالب نیز آن ها را ترک می کنند.

۵) مطالب جدید در وبلاگ خود را به اشتراک نمی گذارید.

بعد از ایجاد مطالب جدید در وبلاگ باید آن ها را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشت و یا از روش های دیگر مانند ارسال ایمیل به کاربران در قالب خبرنامه استفاده نمود و به کاربران ارسال مطالب جدید را اطلاع رسانی کرد.

۶) وبلاگ شما مشکلات تکنیکی دارد.

شاید دلیل خوانده نشدن مطالب وبلاگ وجود مشکلات تکنیکی در وبلاگ است. باید از صحت بارگذاری مطالب وبلاگ مطلع شد و همچنین مطالب وبلاگ را برای چندین وسیله مانند کامپیوترها و موبایل ها بهینه نمود تا کاربران پس از بازدید از وب سایت با مشکلاتی در این مورد رو به رو نشوند.

۷) ارسال مطلب در وبلاگ شما غیر مستمر است.

در انجام وبلاگ نویسی باید استراتژی خاصی برای خود تعیین کنید. به عنوان مثال ارسال مطالب به صورت روزانه ، هفتگی ، دو هفتگی و یا ماهیانه و … را برای خود تعیین کنید و به صورت مستمر و منظم وبلاگ نویسی کنید. وبلاگ خود را به حال خود رها نکنید و به نظرات داده شده در مورد مطالب وبلاگ پاسخ دهید.

در صورتی که وبلاگ نویسی می کنید آیا شما نیز با مشکل خوانده نشدن مطالب وبلاگ خود رو به رو شده اید و برای رفع این مشکل چه اقداماتی انجام داده اید؟

منبع : وبلاگ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی ۷۰۱۰

برگرفته از : singlegrain.com

  • تعداد مشاهده مطلب: 4,021

 

پست های مرتبط

از این مقاله لذت بردید؟ به اشتراکش بگذارید!

برچسب ها

دیدگاه ها بسته شده اند.