توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

وضعیت دانلود اپلیکیشن های موبایل در سراسر جهان

۲۳ شهریور ۱۳۹۱

کاربران تلفن های هوشمند تعداد زیادی اپلیکیشن های موبایل خصوصا اپلیکیشن های رایگان را دانلود می نمایند اما طبق بررسی های موسسه تحقیقاتی ABI این روند در آینده کمتر خواهد شد.

کاربران تلفن های هوشمند در سراسر جهان تخمین زده می شود در سال ۲۰۱۲ بیش از ۳۶ میلیارد اپلیکیشن دانلود نمایند. این رقم نشان دهنده این است که در سال ۲۰۱۲ به ازای هر کاربر تلفن هوشمند ۳۷ اپلیکیشن دانلود می گردد که این رقم در سال ۲۰۱۱ ، ۳۵ دانلود بوده است که ۶ درصد افزایش را نشان می دهد.

تعداد دانلود اپلیکیشن های موبایل در سال 2011 و 2012

علیرغم رشد تعداد دانلود اپلیکیشن های موبایل ، موسسه تحقیقاتی ABI پیش بینی می کند که در آینده این روند رشد کاهش پیدا خواهد کرد. این موسسه مدعی شده است که به علت استفاده گسترده از اینترنت موبایل ، در آینده تعداد دانلود برنامه های کاربردی موبایل با کاهش رو به رو خواهد شد. موسسه ABI این میزان کاهش را برای دو موضوع خبری و سرگرمی بیش از دیگر موضوعات می داند.

موسسه تحقیقاتی نیلسون اما به نتایج دیگری دست یافته است. این موسسه مدت زمانی که کاربران آمریکایی از اپلیکیشن های موبایل در ماه می سال ۲۰۱۲ استفاده نموده اند را ۸۱ درصد کل مدت زمان استفاده از تلفن های هوشمند می داند که این رقم در ماه می سال ۲۰۱۱ ، ۷۲ درصد بوده است که رشد ۹ درصدی را نشان می دهد.

مدت زمان سپری شده بر روی اینترنت و اپلیکیشن های موبایل

در خصوص افزایش یا کاهش تعداد دانلود های اپلیکیشن های موبایل فقط گذر زمان می تواند این موضوع را تعیین نماید و باید منتظر بود و دید که کاربران به اینترنت موبایل بیشتر رو خواهند آورد و یا از اپلیکیشن های موبایل استفاده خواهند کرد. موسسه تحقیقاتی ایمارکتر پیش بینی کرده است که تا سال ۲۰۱۶ ، ۷۴ درصد کل کاربران تلفن های همراه در کشور آمریکا کاربران تلفن های هوشمند خواهند بود.

منبع : وبلاگ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی ۷۰۱۰

برگرفته از : ایمارکتر

  • تعداد مشاهده مطلب: 2,599

 

پست های مرتبط

از این مقاله لذت بردید؟ به اشتراکش بگذارید!

برچسب ها

دیدگاه ها بسته شده اند.