توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

وردپرس چیست؟

۳۰ دی ۱۳۹۱

وردپرس یک پلتفرم رایگان و متن باز و سیستم مدیریت محتوایی است که به زبان PHP نوشته شده است و از بانک اطلاعات MySQL استفاده می کند. در این مطلب به معرفی سیستم مدیریت محتوای وردپرس و میزان محبوبیت آن در میان پلتفرم های وبلاگ ها پرداخته می شود.

وردپرس اولین بار در روز ۲۷ ماه می سال ۲۰۰۳ منتشر شد و به سرعت روند رو به رشد خود را سپری کرد. وردپرس پلتفرمی است که از قسمت هایی همچون قالب و افزونه ها تشکیل شده است. سایت وردپرس انگلیسی ، www.wordpress.com است و امکان ثبت وبلاگ به صورت ساب دامینی از این وب سایت به صورت رایگان فراهم شده است. در ماه آگوست سال ۲۰۱۲ نزدیک به نیمی از سایت های با پلتفرم وردپرس بر روی این سایت میزبانی شده اند که بالغ بر ۵۴٫۷ میلیون وب سایت می باشند. در ماه نوامبر سال ۲۰۰۵ سایت wordpress.com برای استفاده عموم در اختیار کاربران قرار گرفت به طوری که این سایت در سال ۲۰۰۶ ، ۹۰ میلیون بازدید از صفحات در ماه داشته و در سال ۲۰۱۲ ، ۳۷ برابر سال ۲۰۰۶ بیش از ۳٫۳ تا ۳٫۴ میلیارد بازدید از صفحات را دارا بوده است. پیش بینی می شود در ماه ژانویه سال ۲۰۱۵ تعداد کل بازدیدهای صفحات از سایت وردپرس انگلیسی ، ۶٫۵ میلیارد صفحه باشد.

تعداد بازدید از صفحات سایت وردپرس انگلیسی به صورت هفتگی به سیستم مدیریت محتوای وردپرس امکان اضافه شدن افزونه ها وجود دارد. افزونه ها امکانات متنوعی به این سیستم مدیریت محتوا اضافه می کنند و در این راستا افزونه های انگلیسی و فارسی فراوانی به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرند. وردپرس ، سیستم مدیریت محتوایی است که فارسی سازی نیز شده است و می توان در عرض کمتر از چند دقیقه این سیستم مدیریت محتوا را دانلود و در هاست خود نصب کنید. سایت وردپرس فارسی عمومی ترین کاربرد وردپرس را این گونه بیان می کند:

عمومی‌ترین استفاده از وردپرس برای راه‌اندازی یک وبلاگ می‌باشد زیرا وردپرس دارای هسته‌ای قدرتمند است و پیشروترین نرم‌افزار در این زمینه به‌شمار می‌رود.

بر اساس بررسی های موسسه تکنوراتی ۴۸ وبلاگ از ۱۰۰ وبلاگ برتر دنیا از پلتفرم وردپرس برای وبلاگ خود استفاده می کنند که از این جمله می توان به وبلاگ نیویورک تایمز  ، موسسه رویترز  ، موسسه فوربز و … اشاره کرد.

آیا در وبلاگ شما از پلتفرم های متن باز برای وبلاگ نویسی استفاده شده است و چه پلتفرم متن بازی را ترجیح می دهید؟

منبع : وبلاگ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی ۷۰۱۰

برگرفته از : ویکی پدیا ، وردپرس فارسی ، وبلاگ ۱ و ۲ pingdom

  • تعداد مشاهده مطلب: 2,655

 

پست های مرتبط

از این مقاله لذت بردید؟ به اشتراکش بگذارید!

برچسب ها

دیدگاه ها بسته شده اند.