توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

محبوب ترین نوع مطلب در فیس بوک کدام است؟

۱۸ بهمن ۱۳۹۱

در فیس بوک انواع متفاوتی از مطالب برای اشتراک گذاری وجود دارد که متن ، تصویر ، لینک و ویدئو از جمله آن ها هستند. میزان مشارکت کاربران در هر یک از انواع مطالب ارسالی با یکدیگر متفاوت است. در این مطلب به بررسی میزان محبوبیت انواع مطالب ارسالی در فیس بوک پرداخته می شود.

بر اساس بررسی هایی که صورت گرفته است ارسال عکس و تصویر در فیس بوک نوع مطلب با بیشترین میزان مشارکت با ۸۹% است و ارسال لینک و ویدئو مشترکا با ۴% در رتبه دوم و ارسال متن با ۳% در رتبه سوم قرار دارد.

مطالب با بیشترین میزان مشارکت در فیس بوک

شرایط یک مطلب ایده آل در فیس بوک

با توجه به موارد ذکر شده فوق ، ارسال عکس ها و تصاویر بیشترین میزان مشارکت را در مطالب فیس بوک به همراه دارد ولی یک مطلب ارسالی در فیس بوک که همراه با تصویر است نیز باید شرایطی در آن رعایت گردد.

یک مطلب ایده آل در فیس بوک که همراه با تصویر است باید دارای توضیح مختصر ، لینکی به آدرس مقصد وب سایت یا وبلاگ (در صورت طولانی بودن آدرس مقصد از کوتاه کننده های آدرس های اینترنتی استفاده شود) و اندازه تصویر مناسب باشد تا به طور کامل قابل خواندن باشد.

نمونه ایده آل یک مطلب ارسالی در فیس بوک

نکات بازاریابی:

در صورتی که در فیس بوک به انجام بازاریابی اینترنتی می پردازید بهترین نوع محتوایی که می توانید به اشتراک بگذارید استفاده از تصاویر به همراه توضیح مختصر و لینک کوتاه به صفحه مقصد است. نمونه ای از مطالب ارسال شده از این نوع در صفحه فیس بوک ۷۰۱۰ به اشتراک گذاشته شده است که با بازدید از آن می توانید نمونه عملی مطالب ذکر شده در این مطلب را مشاهده نمایید.

منبع : وبلاگ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی ۷۰۱۰

برگرفته از : مارکتینگ چارتز

 • تعداد مشاهده مطلب: 4,943

 

پست های مرتبط

از این مقاله لذت بردید؟ به اشتراکش بگذارید!

برچسب ها

۲ دیدگاه

 • با سلام و سپاس از زحماتی که می کشید
  آمار هایی که گاها منتشر میکنید در سطح جهانی و برای مخاطبان ایرانی غلط انداز هستن.

  لطفا این مهم رو مد نظر داشته باشید

   • محمد مهدی هاتفی

   • بهمن ۲۸, ۱۳۹۱

   سلام. ممنون از موردی که متذکر شدید. متاسفانه در ایران آمار و اعدادی که بشود به آن ها استناد کرد وجود ندارد ولی با در نظرگیری آمارهای کشورهای غربی کشور ما هم کم کم به آن سمت پیش خواهد رفت و افرادی در ایران پیشرو هستند که از این آمار و اعداد مطلع باشند.