توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

ضعف بازاریابان اینترنتی در ارسال ایمیل های مناسب برای موبایل ها

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲

بازاریابی ایمیلی یکی از روش هایی است که بازاریابان اینترنتی به وفور از آن استفاده می کنند. اما جنبه ای که در بازاریابی اینترنتی کمتر به آن توجه می شود تهیه قالب هایی برای ایمیل ها است که هم در کامپیوترها و هم در دستگاه های موبایل قابلیت خوانده شدن داشته باشند. در این مطلب میزان اطلاع بازاریابان اینترنتی از درصد ایمیل های ارسالی که توسط دستگاه های موبایل بازگشایی می شوند مورد بررسی قرار می گیرد.

در مطلبی که در مورد عوامل مورد آزمایش قرار گرفته در بازاریابی ایمیلی به آن ها اشاره شد مشخص شد که فقط ۱۵% بازاریابان اینترنتی ایمیل هایی که هم مناسب برای موبایل و هم کامپیوترها باشند را مورد آزمایش قرار می دهند در حالی که میزان تاثیر گذاری این مورد ۲۲% ارزیابی شده است.

عوامل مورد آزمایش قرار گرفته و میزان تاثیر گذاری آن ها در بازاریابی ایمیلی

اما مسئله مهم دیگری نیز که اهمیت دارد این است که تقریبا یک سوم بازاریابان اینترنتی نمی دانند که چند درصد ایمیل های ارسالی آن ها توسط دستگاه های موبایل بازگشایی می شوند.

میزان اطلاع بازاریابان اینترنتی از درصد ایمیل های ارسالی که توسط دستگاه های موبایل بازگشایی می شوند

می توان نمودار فوق را این گونه تفسیر کرد : ۰ تا ۱۰ درصد بازاریابان اینترنتی اعلام کرده اند که ۱۷ درصد ایمیل های ارسالی آن ها در دستگاه های موبایل بازگشایی می شوند.

۳۳ درصد بازاریابان اعلام کرده اند که کلا نمی دانند چند درصد ایمیل های ارسالی آن ها در دستگاه های موبایل بازگشایی می شوند و این عدم وجود آمار دقیق  ، تصمیم گیری را با مشکل مواجه می کند.

نکات بازاریابی

در صورتی که در راستای بازاریابی اینترنتی تمایل به ارسال ایمیل به مشترکان خود دارید سعی کنید قالب مورد نظر را طوری طراحی کنید که هم برای دستگاه های موبایل و هم برای کامپیوترها مناسب باشد. به عنوان مثال سعی کنید از استفاده از تصاویر با حجم زیاد و اندازه بزرگ تا حد ممکن خودداری کنید و از کدهای خاص مانند جاوا اسکریپت و فلش در ایمیل های ارسالی خود استفاده نکنید.

منیع : وبلاگ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی ۷۰۱۰

برگرفته از : econsultancy.com

  • تعداد مشاهده مطلب: 2,261

 

پست های مرتبط

از این مقاله لذت بردید؟ به اشتراکش بگذارید!

برچسب ها

دیدگاه ها بسته شده اند.