توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

جستجوی مطالب یک وب سایت در گوگل

۳۱ فروردین ۱۳۹۲

شاید برای شما نیز پیش آمده است که به دنبال مطلبی در وب سایت خاصی باشید.اگر این وب سایت دارای قابلیت جستجو باشد می توانید مطالب وب سایت را مورد جستجو قرار دهید در غیر اینصورت باید تمامی صفحات را بگردید تا مطلب مورد نظر خود را بیابید. در این مطلب با قابلیتی در گوگل برای جستجو آشنا می شوید که می توانید مطالب یک وب سایت را از طریق گوگل جستجو نمایید.

به منظور جستجوی مطالب یک وب سایت تنها کافی است ابتدا عبارت :site را در کادر جستجو در گوگل وارد کنید و سپس آدرس وب سایت مورد نظر خود و عبارت مورد نظر را برای جستجو وارد نمایید.

برای مشاهده نتایج عبارت جستجو شده زیر در گوگل اینجا کلیک کنید.

جستجوی مطالب یک ساب دامین از وب سایت

در مورد آدرس وارد شده نیز نکاتی وجود دارد. در صورتی که ساب دامینی از وب سایت برای جستجو مد نظر است باید پس از عبارت :site آدرس ساب دامین مورد نظر در وب سایت را وارد کرد و به جستجو پرداخت ولی در صورتی که مایل به جستجو در کل وب سایت هستید باید آدرس وب سایت را بدون ذکر www وارد کنید تا جستجو در تمامی صفحات وب سایت و ساب دامین ها صورت گیرد.

برای مشاهده نتایج عبارت جستجو شده زیر در گوگل اینجا کلیک کنید.

جستجوی کل مطالب یک وب سایت

در این میان تفاوتی میان وارد کردن و وارد نکردن www در ابتدای آدرس وب سایت وجود دارد. در صورتی که آدرس وب سایت را بدون ذکر www وارد نمایید گوگل تمامی صفحات وب سایت مورد نظر اعم از صفحات اصلی و ساب دامین ها را جستجو می کند ولی در صورتی که آدرس را با ذکر www وارد کنیم فقط صفحات خود وب سایت و نه ساب دامین های آن را جستجو می کند.

برای مشاهده نتایج عبارت جستجو شده زیر در گوگل اینجا کلیک کنید.

جستجوی مطالب صفحات وب سایت به غیر از ساب دامین های وب سایت

در این مطلب با ترفند جستجوی محتوای وب سایت توسط موتور جستجوی گوگل آشنا شدید و از این پس می توانید به جستجوی محتوای وب سایت ها از این طریق بپردازید.

منبع : وبلاگ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی ۷۰۱۰

برگرفته از : هاب اسپات

  • تعداد مشاهده مطلب: 3,394

 

پست های مرتبط

از این مقاله لذت بردید؟ به اشتراکش بگذارید!

برچسب ها

دیدگاه ها بسته شده اند.