توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

تاثیر تجارت الکترونیک در میزان فروش در ایران، خاورمیانه و آفریقا

۱۷ مهر ۱۳۹۱

کشور ما ایران ، جزو کشورهای خاور میانه محسوب می شود. در کشورهای خاور میانه و آفریقا نیز مانند دیگر کشورهای دنیا تجارت الکترونیک در حال رشد است اما در این راه با کمبودهایی مواجه هستند. در این مطلب به وضعیت فروش از طریق تجارت الکترونیک محصولات B2C در کشورهای خاور میانه و آفریقا پرداخته می شود.

قبل از پرداختن به وضعیت تجارت الکترونیک در خاور میانه و آفریقا ، تعریف محصولات B2C مورد بررسی قرار می گیرد. B2C مخفف عبارت Business-to-Consumer است که عبارت است از آن دسته محصولات و کالاهایی که محصول تولیدی توسط تولید کننده ، مستقیم در اختیار مصرف کننده نهایی قرار می گیرد.

وضعیت تجارت الکترونیک در خاور میانه و آفریقا

فروش های صورت گرفته توسط تجارت الکترونیک در کشورهای خاور میانه و آفریقا از بقیه مناطق دنیا دارای رشد بیشتری هستند اما میزان صرف هزینه در آن بسیار ناچیز است. طبق بررسی های صورت گرفته میزان فروش از طریق تجارت الکترونیک در کشورهای خاورمیانه و آفریقا در سال ۲۰۱۲ به ۲۰٫۶۱ میلیارد دلار می رسد که با مقایسه این میزان با کشورهای آمریکای لاتین به عنوان دومین بازار کوچک تجارت الکترونیک به میزان ۳۶٫۸۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۲ ، به اختلاف تقریبا دو برابری میان اولین و دومین بازارهای کوچک تجارت الکترونیک پی برده می شود. فروش ها از طریق تجارت الکترونیک در کشورهای خاور میانه و آفریقا به قدری ناچیز است که می توان این میزان را با کشور کره جنوبی به تنهایی مقایسه کرد.

فروش از طریق تجارت الکترونیک در کشورهای خاور میانه و آفریقا

دلایل عقب ماندگی بازار تجارت الکترونیک در کشورهای خاور میانه و آفریقا را می توان تعداد کم کاربران اینترنت در این کشورها ، نرخ نفوذ پایین ، هزینه اینترنت بالا و آشنایی کم با فروش آنلاین نام برد. همچنین تعداد کالاهای ارائه شده برای فروش آنلاین نیز در این محدوده نسبت به دیگر مناطق دنیا از محدودیت زیادی برخوردار است. نبود سیستم های پرداخت آنلاین قوی و استفاده کم از کارت های اعتباری نیز در این مورد مزید بر علت است.

منبع : وبلاگ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی ۷۰۱۰

برگرفته از : ایمارکتر

  • تعداد مشاهده مطلب: 5,140

 

پست های مرتبط

از این مقاله لذت بردید؟ به اشتراکش بگذارید!

برچسب ها

دیدگاه ها بسته شده اند.