توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

تاثیر تبلیغات بر روی موبایل بر خرید در رایانه های رومیزی

۲۰ شهریور ۱۳۹۱

بر اساس تحقیقات صورت گرفته در خصوص میزان تاثیر انجام تبلیغات بر روی موبایل بر میزان خرید ، دارندگان دستگاه های همراه مانند تبلت ها و تلفن های هوشمند پس از مشاهده تبلیغات بر روی دستگاه های همراه خود بیشتر تمایل دارند خرید آنلاین را توسط رایانه های رومیزی خود انجام دهند.

بر اساس تحقیقات موسسه نیلسون در ماه جولای سال ۲۰۱۲ ، ۲۲ درصد از کاربران تلفن های هوشمند در آمریکا پس از مشاهده تبلیغ بر روی موبایل از طریق رایانه های رومیزی خود اقدام به خرید می کنند که این رقم در خصوص کاربران تبلت ها ۲۵ درصد می باشد. علیرغم اینکه اندازه صفحه نمایش تبلت ها به مراتب بزرگتر از تلفن های هوشمند می باشد اما میزان تمایل به خرید توسط رایانه های رومیزی پس از مشاهده تبلیغ در تبلت ها بیشتر از تلفن های هوشمند است. دلایل این امر توسط کاربران این گونه بیان شده است که عدم راحتی کافی در فرایند خرید و بهینه نبودن فرایندهای خرید آنلاین توسط تبلت ها و تلفن های هوشمند منجر به خرید در رایانه های رومیزی به جای دستگاه های همراه می شود.

عکس العمل کاربران تلفن های هوشمند و تبلت ها پس از مشاهده تبلیغات موبایل

همچنین بر اساس یافته های فوق می توان به این نتیجه رسید که کاربران تبلت ها ارتباط بیشتری با تبلیغات بر روی دستگاه های موبایل نسبت به کاربران تلفن های هوشمند برقرار می کنند.

نتایج دیگری نیز در این نظرسنجی به دست آمده است که کاربران تبلت ها و تلفن های هوشمند در آمریکا در رده های سنی متفاوت عکس العمل های متفاوتی نسبت به تبلیغات بر روی موبایل و بر اساس موقعیت مکانی نشان می دهند.

میزان مفید دانستن تبلیغات موبایل بر اساس موقعیت مکانی در رده های سنی متفاوت

 در رده سنی بیش از ۴۵ سال میزان مفید دانستن تبلیغات بر اساس موقعیت مکانی با افت قابل محسوسی مواجه می شود. دلیل این امر نیز ملاحظه کاری بیشتر افراد در این رده سنی در خصوص انواع تبلیغات قابل مشاهده نسبت به رده های سنی قبل از خود است.

بر اساس تخمین های زده شده میزان صرف هزینه بر روی تبلیغات در دستگاه های همراه در آمریکا تا پایان سال ۲۰۱۲ ، ۲٫۶ میلیارد دلار می باشد که این رقم تا پایان سال ۲۰۱۶ ، به ۱۱ میلیارد دلار خواهد رسید.

منبع : وبلاگ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی ۷۰۱۰

برگرفته از : emarketer

  • تعداد مشاهده مطلب: 3,854

 

پست های مرتبط

از این مقاله لذت بردید؟ به اشتراکش بگذارید!

برچسب ها

دیدگاه ها بسته شده اند.