توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

تاثیر بهینه سازی سایت برای موبایل بر رضایت کاربران اینترنتی

۲۳ بهمن ۱۳۹۱

استفاده از دستگاه های همراه خصوصا تلفن های هوشمند برای مرور صفحات وب به امری رایج تبدیل شده است. بعضی از وب سایت ها این امکان را فراهم کرده اند تا کاربران بتوانند محتوای موجود در آن ها را از طریق ایجاد نسخه موبایل بدون هیچ مشکلی بخوانند اما هنوز وب سایت هایی هستند که نسخه موبایل برای وب سایت خود ایجاد نکرده اند و رضایت کاربران پس از بازدید از این وب سایت ها کاهش می یابد. در این مطلب به بررسی تاثیر بهینه نمودن وب سایت ها برای مرور توسط موبایل ها بر رضایت کاربران اینترنتی پرداخته می شود.

دارندگان تلفن های هوشمند تمایل به خرید از طریق سایت های بهینه شده برای مرور ، توسط دستگاه های همراه دارند. دو سوم کاربران اینترنت تلفن های هوشمند در این بررسی تمایل به خرید از طریق سایت های بهینه شده برای موبایل دارند و سه چهارم آن ها تمایل به بازگشت به این وب سایت ها در آینده را دارند.

نگرش ها در مورد وب سایت های بهینه شده برای موبایل

ارتباط اعتبار شرکت با بهینه سازی سایت شرکت برای موبایل

همچنین بر اساس یافته های دیگر ، مشخص شده است که شرکت هایی که وب سایت خود را برای مرور صفحات وب توسط تلفن های هوشمند آماده سازی نکرده اند اعتبار خود را در میان کاربران تلفن های هوشمند از دست می دهند. نیمی از کاربران تلفن های هوشمند در صورت مواجهه با وب سایت هایی که برای تلفن های هوشمند بهینه سازی نشده اند احساس نارضایتی می کنند و به همین میزان احساس می کنند که دارندگان وب سایت ها به آن ها هیچ گونه اهمیتی نمی دهند. بیش از یک سوم کاربران نیز اعلام کرده اند احساس می کنند وقت خود را هدر داده اند.

توقعات کاربران تلفن های هوشمند

اما شاید این سوال در ذهن ایجاد شود که کاربران تلفن های هوشمند پس از مشاهده وب سایت ها چه اقداماتی تمایل دارند انجام دهند؟ بر اساس بررسی های صورت گرفته ۷۶% کاربران تلفن های هوشمند تمایل به یافتن مکان یا ساعات اداری یک شرکت ، ۶۱% تلفن های تماس با شرکت ، ۵۴% ارسال ایمیل و ۴۸% تمایل به دانلود یک اپلیکیشن ، ۴۸% یافتن آدرس صفحات اجتماعی و ۴۱% مشاهده یک ویدئو دارند.

نکات بازاریابی

کاربران تلفن های هوشمند تمایل به بازدید صفحات وب سایت ها توسط تلفن همراه خود را دارند. اگر وب سایتی دارای نسخه موبایل باشد یا برای استفاده توسط تلفن های هوشمند بهینه طراحی شده باشد باعث رضایت کاربران می شود. بنابراین توصیه می شود تا نسخه موبایلی برای وب سایت ایجاد گردد تا رضایتمندی کاربران تلفن های همراه در هنگام استفاده از وب سایت بیشتر شود.

منبع : وبلاگ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی ۷۰۱۰

برگرفته از : مارکتینگ چارتز

  • تعداد مشاهده مطلب: 1,500

 

پست های مرتبط

از این مقاله لذت بردید؟ به اشتراکش بگذارید!

برچسب ها

دیدگاه ها بسته شده اند.