توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

بودجه اختصاص داده شده به بازاریابی محتوا چقدر است؟

۲۱ اسفند ۱۳۹۱

با گسترش استفاده از اینترنت ، کسب و کارهای مختلف نیز رو به استفاده از این فناوری در فعالیت های بازاریابی آورده اند. در این میان روشی به نام بازاریابی محتوا وجود دارد که هدف آن جذب بازدید کننده برای وب سایت ها و تبدیل آن ها به مشتری است. در این مطلب به تعریف بازاریابی محتوا و بودجه اختصاص داده شده شرکت ها به منظور انجام این روش از بازاریابی پرداخته می شود.

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا ، نوعی از بازاریابی است که بر پایه ایجاد و انتشار مطالب رایگان ، مفید و سودمند شکل گرفته است. به عنوان مثال یک موسسه آموزش موسیقی برای معرفی هر چه بهتر خود به دیگران به بازاریابی محتوا روی می آورد. بدین منظور به ایجاد مطالب آموزشی موسیقی در قالب فایل های پی دی اف و یا ضبط ویدئو می پردازد و در وب سایت های اشتراک گذاری ویدئو ، شبکه های اجتماعی ، انجمن های اینترنتی و … منتشر می نماید و بدین ترتیب به کاربران معرفی می گردد. مسلما مخاطب این روش از بازاریابی نیز مخاطبی هدفمند است چون به عنوان مثال فردی که در اینترنت به دنبال یافتن فایل های تخصصی رشته کشاورزی است به این نوع از فایل ها برخوردی نخواهد کرد و معرفی کسب و کار و تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری آسان تر می شود.

البته این روش از بازاریابی نیز به تخصیص بودجه نیازمند است و کسب و کارهایی که به انجام این نوع از بازاریابی می پردازند نیز بودجه های متفاوتی به این کار اختصاص می دهند. بر اساس نظر سنجی که در کشور آمریکا صورت گرفته است شرکت های آمریکایی در سال ۲۰۱۳ بودجه ای با میانگین ۱۲ درصد به این امر اختصاص خواهند داد.

بودجه اختصاص داده شده به بازاریابی محتوا در سال 2013

نکات بازاریابی

استفاده از بازاریابی محتوا هم به صورت آفلاین و هم به صورت آنلاین امکان پذیر است. اصل بازاریابی محتوا بر پایه ایجاد محتوای مفید و سودمند و البته رایگان که جنبه آموزشی یا اطلاع رسانی داشته باشد شکل گرفته است. گروه فناوری اطلاعات ۷۰۱۰ نیز به منظور انجام این روش از بازاریابی ، وبلاگ ۷۰۱۰ را ایجاد و در شبکه اجتماعی فیس بوک نیز حضوری فعال دارد.

منبع : وبلاگ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی ۷۰۱۰

برگرفته از : مارکتینگ چارتز

  • تعداد مشاهده مطلب: 2,314

 

پست های مرتبط

از این مقاله لذت بردید؟ به اشتراکش بگذارید!

برچسب ها

دیدگاه ها بسته شده اند.