توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

اینفوگرافیک چیست و دلایل استفاده از آن چه می باشد؟

۱۱ شهریور ۱۳۹۱

اینفوگرافیک ‌ها یا گرافیک‌های اطلاع رسان نمایشگران تصویری اطلاعات و داده‌ها هستند.این نگاره‌ها در جاهایی که نیاز به توضیح ساده و یا سریع داده‌ها است ، استفاده می‌شوند.  در این مطلب به تعریف اینفوگرافیک و دلایل استفاده از آن در استراتژی بازاریابی اینترنتی پرداخته می شود.

استفاده از گرافیک‌های اطلاع رسان باعث می‌شود بیننده با نگاهی کوتاه حجم قابل توجهی از اطلاعات را که شکل نوشتاری آن ممکن است مقاله بلند بالایی را تشکیل دهد، به سادگی از طریق بصری دریافت کند و حتی آن را به خاطر بسپارد.

امروزه تخمین زده می شود بیش از یک میلیارد محتوا در روز ایجاد می گردد که با این حجم اطلاعات ، کاربران اینترنتی برای یافتن اطلاعات مورد نیاز خود به دنبال آن دسته از محتوایی هستند که در کمترین زمان ممکن اطلاعات کافی را در اختیار آن ها قرار دهد. کاربران اینترنتی بعضا آدرس های صفحات اینترنتی حاوی اطلاعات را در مرورگر خود بوک مارک می نمایند و یا در رایانه خود ذخیره می کنند ، از اطلاعات در ارائه ها استفاده می نمایند و یا در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند. با در نظر گیری این موارد ، بازاریابان به دنبال روش هایی هستند که بتوانند حجم وسیعی از اطلاعات را در قالب محتوای تصویری ارائه نمایند. یکی از این روش ها استفاده از اینفوگرافیک ها هستند.

استفاده از اینفوگرافیک در استراتژی بازاریابی

همچنین اینفوگرافیک ها به طور گسترده در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند و حجم وسیعی از بازدید کننده را برای وب سایت ها به ارمغان آورند.

۶ دلیل استفاده از اینفوگرافیک ها در استراتژی های بازاریابی به شرح زیر است:

۱) یادگیری به صورت تصویری رایج تر است.

بر اساس یافته های به دست آمده ، ۸۳ درصد یادگیری انسان ها از طریق محتوای تصویری حاصل می شود بدین ترتیب استفاده از محتوای تصویری در استراتژی بازاریابی ضروری می باشد.

۲) اطلاعات با حجم کمتر بیشتر خوانده می شوند.

کاربران به علت کمبود وقت کافی نمی توانند تعداد صفحات بیشمار اطلاعات را مطالعه نمایند و مکررا به دنبال آن دسته از محتوایی هستند که با حجم کمتر ، اطلاعات مورد نیاز آن ها را در اختیارشان قرار دهد. آن دسته از شرکت هایی که بتوانند این خواسته کاربران را جوابگو باشند در میان رقبای خود جایگاه بهتری خواهند داشت.

۳) در اینفوگرافیک ها نام برندها ذکر می گردد.

هر اینفوگرافیک ترکیبی از اطلاعات حیاتی است که در قالب محتوای تصویری ارائه می گردد. در اینفوگرافیک ها امکان انجام امور مربوط به برندینگ توسط بازاریابان فراهم می گردد.

۴) هنگامی که کلمات موثر نیستند نقش اینفوگرافیک ها پر رنگ تر می شود.

روز به روز تعداد شبکه های اجتماعی که مبتنی بر محتوای تصویری هستند افزایش می یابد و این نشان از اهمیت این نوع از محتوا است. اینفوگرافیک ها امکان اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی مبتنی بر عکس را فراهم می نمایند و بدین ترتیب توانایی جذب مخاطب بیشتری را دارا می باشند.

۵) از اینفوگرافیک ها در مباحث سئو نیز می توان استفاده نمود.

در صورت ایجاد اینفوگرافیک ها ، می توان این امکان را برای صاحبان وب سایت ها و وبلاگ ها فراهم نمود تا از این نوع محتوا در پایگاه اینترنتی خود استفاده نمایند و اقدام به درج لینکی به صفحه منبع به عنوان لینک بازگشتی کنند و بدین ترتیب اهداف سئو در خصوص انجام لینک بیلدینگ فراهم می گردد.

۶) اینفوگرافیک ها می توانند کاربران را تشویق به انجام کاری نمایند.

محتوای اینفوگرافیک ها به گونه ای است که می توانند کاربران را برای استفاده از خدمات یک وب سایت تشویق نمایند و یا به طور غیر مستقیم به معرفی محصولات و خدمات بپردازند .

منبع : وبلاگ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی۷۰۱۰

برگرفته از : اینفوگرافیک فارسی و http://www.kairaymedia.com

 • تعداد مشاهده مطلب: 6,872

 

پست های مرتبط

از این مقاله لذت بردید؟ به اشتراکش بگذارید!

برچسب ها

۲ دیدگاه

 • با سلام و خداقوت ممنون از مطالب فوق العاده مفیدتان در زمینه بازاریابی اینترنتی
  به نظر می رسد کمی رنگ پس زمینه وبلاگتان سرد است پیشنهاد می کنم از رنگهای گرمتری استفاده نمایید. تا اثر گذاری بیشتری داشته باشد. http://pr-rahnama.com/?p=145 این مطلب فکر می کنم براتون جالب باشه.
  با آرزوی موفقیت روز افزونتان

   • admin

   • شهریور ۲۵, ۱۳۹۱

   با سلام و تشکر از شما خانم رستمی مقدم
   قالب اصلی وبلاگ در حال ساخت است و تا چند وقت آینده وبلاگ با ظاهری جدید و البته متفاوت ارائه خواهد شد.