توجه: آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید.

آمار استفاده از شبکه های اجتماعی در جهان

۱۰ مهر ۱۳۹۱

استفاده از شبکه های اجتماعی امروزه به امری رایج تبدیل شده است به طوری که استفاده از آن در طی چند سال اخیر رشد بی سابقه ای داشته است. در این مطلب به بررسی تعداد کاربران شبکه های اجتماعی در سراسر جهان ، رشد استفاده از شبکه های اجتماعی به تفکیک مناطق و کشورها و نفوذ شبکه اجتماعی فیس بوک در سراسر جهان به تفکیک مناطق و کشورها بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ پرداخته می شود.

موسسه ایمارکتر که موسسه تحقیقات بازاریابی می باشد پیش بینی می کند که تعداد کاربران شبکه های اجتماعی تا پایان سال ۲۰۱۲ به ۱٫۴ میلیارد کاربر خواهد رسید که این تعداد در سال ۲۰۱۱ ، ۱٫۱ میلیارد کاربر بوده است.

کاربران شبکه های اجتماعی در سراسر جهان – سال 2010 تا 2014

سریع ترین میزان رشد کاربران استفاده کننده از شبکه های اجتماعی در سال ۲۰۱۲ متعلق به کشورهای خاورمیانه ، آفریقا و آسیا – اقیانوسیه که دارای میزان رشدی بیشتر از میانگین جهانی می باشند است. کشورهای آمریکای لاتین نیز با ۱۸٫۵ درصد رشد در تعداد کاربران شبکه های اجتماعی در سال ۲۰۱۲ با اندکی اختلاف نسبت به میانگین جهانی که ۱۹٫۳ درصد می باشد در رده دوم از لحاظ میزان رشد واقع شده اند.

رشد تعداد کاربران شبکه های اجتماعی در سراسر جهان ، سال 2010 تا 2014رشد کاربران شبکه اجتماعی فیس بوک نیز از الگوی مشابهی برخوردار است. موسسه ایمارکتر پیش بینی می نماید که در سال ۲۰۱۲ تعداد کاربران شبکه اجتماعی فیس بوک به ۸۲۶ میلیون کاربر در سراسر جهان خواهد رسید که این تعداد در سال ۲۰۱۱ ، ۶۵۰٫۷ میلیون کاربر بوده است. تعداد کاربران شبکه اجتماعی فیس بوک در سال ۲۰۱۲ ، ۵۸٫۸ درصد کل کاربران شبکه های اجتماعی ، ۳۶٫۴ درصد کاربران اینترنت و کمتر از ۱۲ درصد کل جمعیت جهان را تشکیل می دهند.

میزان نفوذ استفاده از شبکه اجتماعی فیس بوک در بین کاربران اینترنت در سراسر جهان ، سال 2010 تا 2014منبع : وبلاگ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی ۷۰۱۰

برگرفته از : ایمارکتر

  • تعداد مشاهده مطلب: 4,974

 

پست های مرتبط

از این مقاله لذت بردید؟ به اشتراکش بگذارید!

برچسب ها

دیدگاه ها بسته شده اند.